четвер, 30 квітня 2020 р.

День матері. Історія і традиції праздника

      Україна 10 травня, відзначає День матері. Свято не стало державним, але все більше і більше людей визнають необхідність в особливому дні, який став би торжеством тих жінок, які подарували життя, виховали і кожен день підтримують і люблять нас. Адже поки мама жива - ти все ще дитина, принаймні для неї.
Тому кожну другу неділю травня в Україні і ще 85 країнах світу відзначають День матері.
Історія свята
Історія свята розпочалася в 1914 році в США - там вперше 8 травня на державному рівні відзначили День матері. Ідея, правда, виникла ще в 1872 році - пацифістка Джулія Ворд намагалася впровадити день, символічно об'єднує всіх матерів у боротьбі за мир. Незважаючи на що влаштовуються нею демонстрації і мітинги, держава її ініціативу проігнорувало.
На початку ХХ століття ідея отримала друге життя - Анна Джарвіс буквально атакувала листами держустанови, законодавчі органи і просто видатних людей з проханням заснувати свято. У неї, правда, були особисті мотиви - мати Анни, Мері, колишня відомої громадською діячкою, яка боролася за розвиток охорони здоров'я в США, передчасно померла. На згадку про неї Джарвіс все ж вдалося домогтися свого. У 1910 році штат Вірджинія першим визнав День матері офіційним святом. Уже чотири роки по тому президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом всіх матерів. За Штатами ініціативу підхопили ще 85 країн.
Треба відзначити, що схожі свята були в Стародавніх Греції та Римі, а також у кельтів і британців.
День матері в Україні
До України свято дісталося завдяки українській громаді. Так, Союз українок Канади в 1928 році вперше організував День матері. Через рік його відзначали вже й у Львові, але в 1939 році радянська влада торжество заборонила.
Так тривало аж до 10 травня 1999 року. У цей день президент України Леонід Кучма підписав указ, яким було встановлено, що День матері щорічно відзначається у другу неділю травня.
Традиції та звичаї свята Дня матері
У різних країнах свої звичаї і традиції. Наприклад, в США і Австралії на День матері до одягу приколюють квітку гвоздики. При цьому кольорова гвоздика показує, що мати людини жива, а біла - що її на цьому світі вже немає.
У Мексиці на День матері в церквах на католицьких месах виконують особливу пісню, "Las mañanitas", а потім влаштовують святкові обіди. В Австрії ж до другої травневої неділі в ресторанах з'являється спеціальне меню для мам. Деякі країни в цей день влаштовують благодійні акції в будинках для людей похилого віку.
Найчастіше в якості подарунків вибирають щось, що зроблено своїми руками, присвячують матерям вірші, пісні і картини. Великою популярністю користуються квіти, цукерки та різноманітні листівки. А також те, що зможе порадувати саме вашу маму. Але не варто забувати, що найнеобхіднішим і цінним подарунком для мам є наша увага. Так що постарайтеся провести цей час поруч з людиною, яка присвятила вам все життя.








Немає коментарів:

Дописати коментар